İngiltere Vizesi 0212 247 33 51 - 0212 247 33 61 - HALASKARGAZİ CADDESİ NO 8 ŞEKER APT DAIRE 2 HARBİYE ŞİŞLİ

ingiltere büyükelçiliğiBüyükelçilikler, görevli bulundukları ülkede, vatandaşı oldukları ülkenin Devlet Başkanını temsil ederler. Bu bakımdan İngiltere büyükelçiliği de, Türkiye’de Birleşik Krallık’ın Devlet başkanını temsil eder. Bunun yanısıra, İngiltere Büyükelçiliği Türkiye’den İngiltere’ye vize almakonuları ile ilgilenmektedir. Örneğin diplomatik pasaportların tamamına doğrudan İngiltere Büyükelçiliği vize uygulamaktadır ve bu hususta dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Pasaportunuzun vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olması gereklidir. İngiltere Büyükelçiliği parmak izi uygulamasından dolayı müracaatları sadece şahsen kabul etmektedir. İngiltere Büyükelçiliği, son 10 yıldan daha eski pasaportlarla vize başvurusu kesinlikle kabul edilmemektedir. Vize başvuru formu eksiksiz ve online olarak doldurulmalıdır. Fotoğraf boyutu 3.5′e 4.5 mm olup forma online olarak yapıştırılmalıdır. Fotoğrafta kulaklar ve saç kesinlikle açık olmalıdır.

İngiltere Büyükelçiliği randevu sistemiyle çalışmasından dolayı bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, dil okulları gibi yoğun başvuru dönemlerinin olabilme ihtimali göz önünde bulundurularak, İngiltere vize başvurunuzdan en az 30 gün önce randevu talebinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu önemli bir detaydır. İngiltere Büyükelçiliğinin internet sitesine girip gerekli bilgileri edinip online formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurunuz. İngiltere vizenizin verilmesi ancak ve ancak bu prosedürlere bağlıdır. Ve İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere vizenizin alınmasında temel rolü oynamaktadır.

Büyükelçilikler, başka bir ülkeden büyükelçilik sahibi ülkeye açılan bir kapı misyonuna sahiptirler. Vize yoluyla açılan bu kapılar İngiltere konsolosluğunun ve elçiliğinin tekelindedir. Bu sebeple İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak bu kapıyı açacak ilk adımdır. İngiltere vizesi başvurusunu online olarak İngiltere kosolosluğunun resmi sayfasından yapabilirsiniz. İngiltere vizesi alabilmek için en az 6 ay süreli bir pasaportunuz olmalıdır.

En az 6 aylık bir pasaport sahibi iseniz, İngiltere konsolosluk ve büyükelçilik resmi sitelerinde bulunan online vize başvuru formunu doğru bir şekilde doldurup, vize türünüze bağlı olarak gerekli olan belgeleri öğrenmeli ve eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Eğer düzgün bir biçimde İngiltere vizeniz için başvuruda bulunduysanız, İngiltere büyükelçiliğinde de prosedürlere bağlı herhangi bir bürokratik sorun çıkmasından korkmanıza gerek yoktur.

Bir önceki yazımız olan Londra Bilgileri başlıklı makalemizde ingiltere şehir bilgileri, londra bilgileri ve londra metrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Be Sociable, Share!
İngiltere Vizesi|Site Haritası | Site Haritası